אחסון אתרים בזול. לא בטוח שכדאי.

*מאמר זה משתמש בטבלאות ונתונים שנכתבו בעת כתיבת המאמר, אין BEPRO  מתחייבת לנכונות הנתונים בזמן בדיקתכם.
נתונים אלו נכונים לתאריך 1.2017 ומתייחסים למחירים בלבד. מומלץ לצפות במאמר זה במחשב לקבלת כל הנתונים בצורה ברורה.

אם אתם משתמשים חדשים , לכו על בחירתם המומלצת של משתמשים מרחבי העולם, אחסון שיתופי, עבורכם בוודאי זה יספיק , גם זול וגם אמין. מצורות כמה חברות אחסון מומלצות, כל אחת מהן עושה את עבודתה נפלאה.

Web Hostתאור כללימחיררייטניג משתמשים
חברת אחסון מצוינת עם שרות יוצא מן הכלל, CPANEL ואפשרות להתקנת וורדפרס בלחיצת כפתור.  BEPRO מאוחסנת ב A2.$3.95/חודשWeb Hosting ReviewsWeb Hosting ReviewsWeb Hosting ReviewsWeb Hosting RatingWeb Host Rating
Siteground חברת אחסון עם שרות מדהים וחבילות אטרקטיביות, תמיכה טכנית בצ'ט עם מענה מיידי.$3.95/חודשHosting Company RatingWeb Hosting ReviewsWeb Hosting RatingWeb Host RatingHosting Star Rating
חברת האחסון  Fastcomet מובילה את מהפך המחירים לאורך השנים, משתדלת תמיד להיות רלוונטית עם שרות מצוין.$2.95/חודשHosting Company RatingHosting Company RatingHosting Company RatingHosting Company RatingHosting Company Rating
    
    

אירוח אתרים הוא שירות המאפשר לארגונים ויחידים לפרסם דף אינטרנט \ אתר.
לחברות אשר מספקות שרות זה יש את הטכנולוגיה והתוכנות הדרושות כדי להציג את תוכן האתר \ דף האינטרנט ברשת האינטרנט.
מיליארדי האתרים שקיימים שמורים על כוננים מיוחדים במחשבי אותה חברה הנקראים שרתים.
כאשר משתמש אינטרנט רוצה לצפות באתר האינטרנט שלך, כל מה שהוא צריך לעשות הוא להקליד את כתובת האתר בדפדפן שלו, אותו מחשב יתחבר לשרת הייעודי שלך שעליו שמור האתר שלך בתוך חברת האחסון ודפי האינטרנט שלך יימסרו דרך הדפדפן.
לחברות האחסון יש את הדרכים שלהם להשאר אפקטיבים לאורך זמן אל מול התחרות העצומה בתחום זה.
כמובן שעל חשבונכם, למדו כיצד לזהות את האזורים בהם אתם מפסידים כסף אל מול אחסון לא רלוונטי עבורכם או שאתם מתומחרים (בוחרים אחסון שלא דרוש לכם) גבוה מידי.

בחירת אחסון אתרים בזול
התקפת מבצעים ברגע שתעלו את החיפוש " אחסון אתרים בזול" בגוגל. | Designed by Freepik

5 כללי חובה לבחירת חברת אחסון

אחסון | אירוח אתרים | Hosting מהו?

בחירת שרת אחסון הוא לא דבר של מה בכך, בעצם זהו האלמנט החשוב ביותר בפרויקט שלנו ובקטע הבא כאשר נפרק את התכונות הנדרשות משרת אחסון , אנחנו נבין בדיוק מדוע שרת אחסון הוא החלק הקריטי בפרויקט.
זה כמו לרכוש  קרקע, בחרנו מעצב, אדריכל, יש לנו את כל האישורים , וכעת נותר לבחור קבלן מבצע.
טעות בשלב זה עלולה למוטט את הפרויקט, או להכניס אותנו להוצאות מיותרות , ובעיקר ייאוש, ואכזבה.
באופן טבעי נראה לנו פשוט להיכנס לאתרי אינטרנט ולצפות בתוכן הקיים בהם, אבל מרגע שהקלקנו על כתובת האתר ועד שהדף המבוקש מוצג בפנינו , קוראים כמה דברים, והם שיקבעו היכן נאחסן את האתר שלנו.
אלו הם:  12 החוקים העיקריים לבחירת חברת אחסון.

1. אמינות השרת

הדבר החשוב ביותר הוא שהאתר שלנו יפעל 7\24 , אנחנו מצפים שכל גולש בכל שלב של היום או לילה יקבל מענה כאשר יקיש את כתובת האתר שלנו, הדבר הכי נורא שיכול לקרות לדוגמא
יש לנו חנות אינטרנט שבה אנחנו מוכרים ציורים שלנו, וגולש מעוניין בציור שלנו ועבר לשלב הרכישה, בשלב הרכישה בזמן שהוא מכניס כרטיס אשראי לפתע האתר נופל ומתקבלת כתובת שגיאה.
בשלב זה איבדנו אמינות ולא באשמתנו.
רציפות עבודה קבועה לאורך זמן, זה מה שאנחנו מחפשים, כמובן שיש שרתים שיוצאים לתחזוקה, וכלקוח באותה חברת אחסון אנחנו נקבל הודעה למייל, ונוכל להתכונן בהתאם, בדרך כלל מכוונים את תחזוקת השרתים לשעות חלשות וזה נמשך מספר דקות או שעות.

ישנם כלים רבים שבודקים רציפות עבודה של שרת לאורך זמן, כלים אלו בהגדרתם נקראים uptime monitor, אלו כלים שעוקבים אחר פעולות השרת ומודיעים לנו מתי השרת נפל, וחזר לעבוד.
בשלב ראשון לאחר שהאתר שלכם יהיה מוכן ומאוחסן, תוכלו להירשם באתר זה – https://uptimerobot.com , אתר זה מאפשר לכם להיות מנויים ל 50 אתרים בבעלותכם ללא תשלום.

2. אפשרויות שדרוג שרת

על מנת להבין מהו שדרוג שרת, אנחנו צריכים ראשית להבין את האפשרויות הבסיסיות הקיימות בכל חברת אחסון.
לרוב רובן של חברות האחסון יש ארבעה מסלולים עיקריים כל אחד מנסה לנחס לעצמו שם מיוחד על מנת לרכוש גולשים אבל בצורה הפשוטה ולטובת ההבנה הכללית שלנו אנחנו נתקדם עם השמות הטכניים הרשמיים.
לרוב האתרים בעולם האפשרות של אחסון שיתופי היא האופציה הנבחרת.
לא מרחיב על שאר סוגי אחסון האתרים אך נפנה אתכם למקורות מידע.

בחירת אחסון עם תמיכה במדיה חברתית | Selected by freepik

 אחסון שיתופי |  Shared Hosting
 שרת וירטואלי פרטי | (Virtual Privet Server (IPS 
 אחסון ייעודי | Dedicated Hosting 
 אחסון ענן | Cloud Hosting

אחסון שיתופי |  Shared Hosting 
זוהי האופציה הקלאסית והפופולרית ביותר לרוב האנשים בעולם שמחפשים אחסון. הסיבה העיקרית היא, רוב האתרים לא דורשים תכונות מעבר למה שמספקת אופציה זו, ברוב המקרים אופציה זו תהיה גם הזולה ביותר.
בואו נעבור על הדוגמא הבאה:

נניח שעכשיו אתם בבית, וגולשים באינטרנט על פס אינטרנט שרוחב הגלישה המקסימאלי בו הוא 40 מגה.
ונאמר שגרים בבית 5 אנשים, זוג הורים ושלושה ילדים.

כל אחד מהם מבצע משהו במקביל:
אתה צופה בדף קורס  – משקלו 3 מגה.
אחד צופה צפייה ישירה בסרט – 10 מגה.
אחד רואה סרטונים ביוטיוב – 10 מגה.
אבא גולש פייסבוק  7 מגה
אמא רואה מתכון ביוטיוב 10 מגה.
(המספרים הם שרירותיים ומותאמים לצורך ההסבר)

בשלב זה רוחב הפס שיש לנו עוד מצליח להכיל את הפעילות של כולנו, אבל מה קורה אם אתה מחליט פתאום לראות סרט. 
במצב כזה האינטרנט שלנו הופך להיות אטי בגלל רוב הפעילות שמתרחשת על אותו פס אינטרנט במקביל, אנחנו מייצרים "עומס". כי כולנו מנסים לגזול מקסימום משאבים מרוחב הפס במקביל.

אחסון שיתופי אומר שמספר אתרים מאוחסנים ביחד על אותו שרת , כל האתרים באחסון זה חולקים את אותם משאבים שיש לשרת להציע, זמן עיבוד, זיכרון, ושטח דיסק, ב 99 אחוז מהמקרים אם בחרת אחסון שיתופי, זה אמור להספיק, במידה ויש ירידה בביצועים, או שיש מישהו שחולק אתך את אותו שרת והוא משתמש בהרבה משאבים אז מהירות האתר שלך תרד, פנייה למוקד השרות והצגת הבעיה, תוביל לפתרון.
חברות שרתי האחסון יודעות לנתר את האתרים "הבעייתיים" זוללי המשאבים ולהציע להם פתרון אחר, לחלופין הן יודעות להעביר אתרים משרת לשרת תוך הודעה צעדים שיש לנקוט ודרכי פעולה.

יתרונות
1. אחסון שיתופי קל מאוד להגדרה.
2. מחיר אחסון בשרת שיתופי מאוד משתלם.
3. הוא נחשב כאופציה הראשונה לאלו שמחפשים אחסון אתר ברשת.
4. אינו דורש ידע בטכנולוגיה.
5. אחסון שיתופי כמעט אינו דורש שום תחזוקה.

חסרונות
1. אין שליטה על ביצועים.
2. אין שליטה על הקצאות שונות בשרת.
3. אין שליטה על הגדרות שרת, לאלו שלא מביני בכלל על מה אנחנו מדברים
    זו לא אמורה להיות בעיה, לאלו שכן מבינים, זו בהחלט מגבלה.               

 לסיכום, לאחר שראינו בעצם מהם אפשרויות האחסון, אנחנו מבינים שחלק משמעותי שישפיע על בחירת שרת האחסון עבור האתר שלנו חייב להיות אפשרות לשדרוג.
אנחנו רוצים לבחור חברת אחסון שתוכל ללוות אותנו משלב שבו אנחנו קטנים עד לשלב שבו במידה ונצטרך נוכל לשדרג את חבילת האחסון שלנו.
באופן כללי, עד לטווח של 30 או 40 אלף מבקרים ייחודים בחודש אמור להספיק לנו אחסון שיתופי.

Web Hostתאור כללימחיררייטניג משתמשים
חברת אחסון מצוינת עם שרות יוצא מן הכלל, CPANEL ואפשרות להתקנת וורדפרס בלחיצת כפתור.  BEPRO מאוחסנת ב A2.$3.95/חודשWeb Hosting ReviewsWeb Hosting ReviewsWeb Hosting ReviewsWeb Hosting RatingWeb Host Rating 
Siteground חברת אחסון עם שרות מדהים וחבילות אטרקטיביות, תמיכה טכנית בצ'ט עם מענה מיידי.$3.95/חודשHosting Company RatingWeb Hosting ReviewsWeb Hosting RatingWeb Host RatingHosting Star Rating
90 days full money back guarantee
Special discount, save 40% on first bill
$4.19/moWeb Host RatingHosting Company RatingWeb Hosting ReviewsWeb Hosting RatingHosting Star Rating

חברת האחסון  Fastcomet מובילה את מהפך המחירים לאורך השנים, משתדלת תמיד להיות רלוונטית עם שרות מצוין.$2.95/חודשWeb Host RatingHosting Company RatingWeb Hosting ReviewsWeb Hosting ReviewsHosting Star Rating

   

3. Addon Domain -אחסון עבור דומיין נוסף

מחירי  דומיינים \ שמות מתחם היום כל כך זולים שמפתה מאוד להיות בעלים של כמה וכמה דומיין , לי  באופן אישי יש מעל 20 דומיינים , חלקם פעילים ומשמשים כאתרים וחלקם הם דומיינים שממתינים להזדמנות לפרוץ, מבחינתי  רכישת שם דומיין מניע לפעולה, זוהי הסיבה שאני מחזיק כל כך הרבה דומיינים.

Addon Domain -אחסון עבור דומיין נוסף | Designed by D3Images

מאחר וכבר רכשנו אחסון, אנחנו רוצים שתהיה לנו האופציה להשתמש בדומיין נוספים על אותה חבילת אחסון שרכשנו, כמובן שאנחנו מבינים בהתאם להרצאה הקודמת על סוגי חבילות אחסון, שהמשאב שהוקצתה לנו, נחלק כעת על פי השימוש שלנו לכל דומיין.
אבל אם יש לנו מספר אתרים עם חשיפה קטנה של קוראים בשלב ראשון, אנחנו יכולים לפתוח כמה אתרים על אותה חבילת אחסון בודדת, לכן חשובה לנו האופציה של תמיכה ב אחסון עבור דומיין נוסף.  Addon Domain.

4. מחירים | מחיר עבור רישום ומחיר עבור חידוש.

כמו בכל תחום בשוק הכלכלי, גם חברות האחסון מנסות למשוך אותנו במבצעים שונים עבור השרות שהן מבצעות, אחד הדברים הוא הפחתה משמעותית בדמי הרישום לעומת דמי חידוש האחסון.
זהו מהלך עסקי נורמלי וקיים ב 90 אחוז מחברות האחסון.
אם אנחנו לא רוצים לקפוץ כל שנתיים שלוש בין חברות אחסון , אנחנו צריכים לקחת בחשבון את דמי חידוש האחסון שלנו, ולהיות עם אצבע על הדופק במהלך התקופה על מבצעים ושדרוגים שיציעו לנו כדי לשמר אותנו, והאמינו לי, יציעו לנו מבצעים בלי סוף.

Web Hostאפשרות חבילהמחירמחיר שדרוג
a2hosting.com$3.95/חודש$7.95/חודש
Siteground $3.95/חודש$9.95/חודש
bluehost.com$4.19/mo$7.99/חודש
Fastcomet $2.95/חודש$5.95/חודש
    

על פי נתונים אלו אנחנו יכולים להחליט האם לרכוש אחסון לשנה אחת ואולי חבילה לשלוש שנים במחיר מופחת, בכל מקרה עלות האחסון היא רק חלק אחד מתוך סה"כ גדול מאוד וכולל של בחירת חברת אחסון שאתה נשתף פעולה,
על פי הדוגמא שלנו, לא בטוח שעבור הבית שלי אקח את הקבלן שמציע את המחיר הנמוך ביותר. צריך לבדוק על מה אנחנו מוותרים במקרה זה, וכן יש ויתורים, נדבר על זה בהמשך.

5. תמיכה

ברוב המקרים שאנחנו נחפש לקבל תמיכה עבור האתר שלנו  ובזה תהיו בטוחים, אתם תזדקקו לתמיכה לא פעם ולא פעמיים, זה יהיה בנקודה שבה אתם על המחשב ונתקלתם בבעיה נקודתית שדורשת תשובה עכשיו.
זה כמו לפתוח טלוויזיה לקראת תוכנית \ משחק כדורגל חשוב ובו ברגע שהדלקתם טלוויזיה אתם מגלים שאין שידור, עכשיו מתחילה התמודדות עם קבלת שרות ותמיכה טכנית שתגיע בעוד מספר ימים.
כך שזה כבר לא רלוונטי.
עכשיו בואו נדמיין אתר, שבו מערכת מכירת מוצרים שפתאום לא עובדת ואנו זקוקים לתמיכה, נראה לכם הגיוני לסגור את החנות ליומיים עד לקבלת מענה?
אנחנו רוצים אתר שבו יש תמיכה ב צ'ט, טלפון, אימייל ושזמני התגובה הגיוניים, אני מדבר על דקות, לא שעות ולא ימים, דקות.

אתם תזדקקו לתמיכה לא פעם ולא פעמיים | Designed by Photoroyalty

אני יכול להעיד מניוסני שהתמיכה הטובה ביותר ואין שני לה בתחום אחסון האתרים נמצאת ב SITEGROUND, אנחנו מדברים על שניות ברמת צ'ט, זה פשוט לא יאמן כמות אנשי השרות שנמצאים בחברה זו. רבים מהאתרים של לקוחותי מאחוסנים שם.

לסיכום

ישנם אלמנטים רבים ונוספים שיאפשרו בחירה יותר מדויקת של חברת האחסון,
עבור המשתמש הפשוט האינפורמציה שנכתבה עבורכם מספיקה בהחלט.
לאחר שבררנו והחלטנו היכן אנחנו רוצים לאחסן את האתר שלנו והבנו את כל האלמנטים שמרכיבים שרת אחסון מוצלח, הגיע הזמן לבחור את שרת האחסון שלנו.
בכל זמן יש את השרת המוביל שמקבל את מירב הביקורות וההמלצות מהגולשים והם באמת אינדיקציה מעולה.
עבורי באופן אישי , התנסותי האישית עם עשרות חברות אחסון במהלך השנים , מספיקה. 

כיום אני עובד עם שלוש חברות:
SITEGROUND  – תמיכה יוצאת מגדר הרגיל. לחצו כאן כדי לבחור בחברה זו.
a2hosting.com –  חברה גדולה ויציבה  עם שרות מעולה. לחצו כאן כדי לבחור בחברה זו.
Fastcomet  – חברה שמובילה את מהפכת המחירים. לחצו כאן כדי לבחור בחברה זו.

עם זאת לאחר שקראתם והבנתם כיצד לבחור חברת אחסון, אתם יכולים לאחסן את האתר שלכם בכל חברה אחרת שעונה על 5 כללי חובה לבחירת חברת אחסון

מעוניינים להעסיק אותנו? בניית אתר רספונסיבי מותאם לניידים. מלאו פרטים